Choď na obsah Choď na menu
 


Koncoročný test - Pomer. Priama a nepriama úmernosť 7

14. 6. 2011
Skupina A 1. Za 9 cestovných lístkov sme zaplatili 153 Sk. Koľko by stálo 42 takýchto lístkov? 2. Výletníci majú zásoby potravín pre 11 osôb na 6,5 dňa. Ako dlho vystačí tá istá zásoba potravín pri rovnakej spotrebe 13 osobám. Skupina B 1. Fúra sena vystačí pre 15 králikov na 100 dní. Na koľko dní vystačí táto fúra sena pre 25 králikov? 2. Pekáreň napiekla 100 kg chleba zo 72,5 kg múky. Koľko kilogramov múky sa spotrebuje na výrobu 410 kg toho istého druhu chleba? Skupina A 3. Za 9 cestovných lístkov sme zaplatili 153 Sk. Koľko by stálo 42 takýchto lístkov? 4. Výletníci majú zásoby potravín pre 11 osôb na 6,5 dňa. Ako dlho vystačí tá istá zásoba potravín pri rovnakej spotrebe 13 osobám. Skupina B 3. Fúra sena vystačí pre 15 králikov na 100 dní. Na koľko dní vystačí táto fúra sena pre 25 králikov? 4. Pekáreň napiekla 100 kg chleba zo 72,5 kg múky. Koľko kilogramov múky sa spotrebuje na výrobu 410 kg toho istého druhu chleba? Skupina A 5. Za 9 cestovných lístkov sme zaplatili 153 Sk. Koľko by stálo 42 takýchto lístkov? 6. Výletníci majú zásoby potravín pre 11 osôb na 6,5 dňa. Ako dlho vystačí tá istá zásoba potravín pri rovnakej spotrebe 13 osobám. Skupina B 5. Fúra sena vystačí pre 15 králikov na 100 dní. Na koľko dní vystačí táto fúra sena pre 25 králikov? 6. Pekáreň napiekla 100 kg chleba zo 72,5 kg múky. Koľko kilogramov múky sa spotrebuje na výrobu 410 kg toho istého druhu chleba? Skupina A 7. Za 9 cestovných lístkov sme zaplatili 153 Sk. Koľko by stálo 42 takýchto lístkov? 8. Výletníci majú zásoby potravín pre 11 osôb na 6,5 dňa. Ako dlho vystačí tá istá zásoba potravín pri rovnakej spotrebe 13 osobám. Skupina B 7. Fúra sena vystačí pre 15 králikov na 100 dní. Na koľko dní vystačí táto fúra sena pre 25 králikov? 8. Pekáreň napiekla 100 kg chleba zo 72,5 kg múky. Koľko kilogramov múky sa spotrebuje na výrobu 410 kg toho istého druhu chleba? 1. Za olovrant pre 30 žiakov sme zaplatili 450 korún. Koľko bude stáť olovrant pre 25 žiakov? (priama) 2. Dvaja maliari vymaľujú chodbu za 54 hodín. Za koľko hodín by vymaľovalo túto chodbu 9 maliarov? (nepriama) 3. Za olovrant pre 30 žiakov sme zaplatili 450 korún. Koľko bude stáť olovrant pre 25 žiakov? (priama) 4. Dvaja maliari vymaľujú chodbu za 54 hodín. Za koľko hodín by vymaľovalo túto chodbu 9 maliarov? (nepriama) 5. Za olovrant pre 30 žiakov sme zaplatili 450 korún. Koľko bude stáť olovrant pre 25 žiakov? (priama) 6. Dvaja maliari vymaľujú chodbu za 54 hodín. Za koľko hodín by vymaľovalo túto chodbu 9 maliarov? (nepriama)
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.